Obecny zarząd (od czerwca 2019 r.) :

 

Prezydent klubu - Katarzyna Kępka
I Wiceprezydent- Dorota Kowalik
II Wiceprezydent - Justyna Małłek-Napierała
Sekretarz - Jolanta Mikołajczak
Skarbnik - Krystyna Walińska
Komisja stypendialna: Arleta Skorupka, Ewa Panowicz, Aleksandra Wojciechowska
Komisja rewizyjna: Ewa Panowicz, Edyta Feliczak-Przybyła


LC LESZNO 2000 działa od 2000 roku. W klubie zrzeszone są panie z Leszna i okolic. Od początku pracy klubowej organizujemy każdego roku kilka imprez, z których dochód w całości przeznaczamy na działalność statutową, a więc pomoc potrzebującym.

Funduszami pozyskanymi podczas imprez staramy się dysponować możliwie najrozsądniej i najefektywniej, poprzez wsparcie finansowe lub rzeczowe. Staramy się również poświęcać czas naszym podopiecznym. Często podpora duchowa okazuje się co najmniej tak samo istotna i ważna, jak pomoc materialna. Pomagamy dzieciom z domu dziecka w Bodzewie, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Rydzynie i leszczyńskim rodzinom, pozostającym pod naszą opieką. W szczególności dzieciom rodziców dotkniętym chorobę nowotworową. Staramy się jak najszybciej odpowiadać na apele o pomoc. W ciągu 16 lat działalności fundowałyśmy kilkadziesiąt stypendiów dla zdolnej młodzieży.

Organizujemy akcje świąteczne, rozdajemy żywność i prezenty. Wspomagamy  rodziny – ich wspólne wakacje, kupujemy przybory szkolne, ubrania, buty czy inne potrzebne rzeczy. LC LESZNO 2000 wspiera także inne organizacje charytatywne, szkoły, świetlice i osoby prywatne, zwracające się do nas o pomoc.