W dniu 11 grudnia 2020 r. odeszła Danusia Wawrzyniak,

nasza niezwykła koleżanka, wieloletni członek Lions Club Leszno 2000

 

Żegnamy z nieutulonym smutkiem Danusię, uosobienie dobroci, przyjaźni, oddania innym ludziom i sprawom, które Ona – jak nikt inny – potrafiła rozpoznać i rozwikłać.

Kiedy odchodzi ktoś wyjątkowy, chciałoby się całemu światu opowiedzieć, jak duża to strata.

Danusia była niezwykle pracowitym człowiekiem. Matka dwóch córek, potem babcia pięciorga wnuków znajdowała czas dla każdego, kto stanął na Jej drodze z prośbą o pomoc. Życzliwy i pogodny uśmiech znikał z Jej twarzy tylko wówczas, kiedy na przeciw stanęła ludzka krzywda, na którą reagowała zawsze i natychmiast, oddając się bez reszty. Nigdy nie oczekiwała poklasku i wdzięczności.

Dworek Spławie, którego wraz z Mężem była właścicielką, to symbol wspaniałych działań charytatywnych. Tam Danusia stworzyła świat niezwykłych wartości. Była mecenasem sztuki, organizowała bezinteresownie niezliczone spotkania z ludźmi kultury, dzieliła się sobą z innymi. Przez 20 lat była związana z Lions Club Leszno 2000. Dwukrotnie pełniła zaszczytną funkcję prezydenta. To w dworku Danusi znajduje się galeria klubowych zdjęć. Trudno byłoby znaleźć słuszniejsze miejsce dla prezentacji pracy klubu, ponieważ Danusia stanowiła jego historię. W świecie, gdzie miłość do innych, empatia, skromność i mądrość są wartością, Danusia Wawrzyniak na zawsze pozostaje niekwestionowaną królową.

Nigdy nie zapomnimy.

 

                                                                                                         Aleksandra Wojciechowska

w imieniu całego Lions Club Leszno 2000