bal„Dolce vita” – to hasło tegorocznego XV Balu Charytatywnego, który odbył się 7 listopada 2015 r. w pałacu w Racocie. Stroje z lat 50., włoskie potrawy i polsko-włoski zespół Grandiband sprawiły, że jubileusz leszczyńskiego klubu pozwoli na realizację działań stypendialnych i pomoc dla potrzebujących maluchów z regionu.

– Patrząc na te dzieła sztuki nie możemy myśleć o ich cenie. Każdy przedmiot, to buty dla dzieci, to bochenki chleba, to uśmiech maluchów i szansa na normalność – powiedziała Jolanta Mikołajczak, prezydent Lions Clubu Leszno 2000, otwierając licytację dzieł sztuki, podczas jubileuszowego – 15. balu naszego klubu.

Bale Lions Clubu Leszno 2000 są jedną z najważniejszych imprez, które prowadzimy, a które stanowią jedno z głównych źródeł pozyskania środków na działalność statutową. Dzięki tym dorocznym akcjom, mamy okazję przekazania informacji o swojej działalności gronu przyjaciół, będących darczyńcami naszej organizacji.

– Jedna złotówka podarowana klubowi, to jedna złotówka pomocy – podkreślała Jolanta Mikołajczak. Transparentne rozliczenia, przekazywane lokalnym mediom, są rutyną w działalności.

Jubileusz był też okazją do wspomnień, obejrzenia starych zdjęć i podziękowań.

Bale odbywają się w gościnnych wnętrzach pałaców południowo-zachodniej Wielkopolski. Mają uroczystą, podniosłą oprawę i liczne atrakcje. Każdy opatrzony jest hasłem; te organizowane w karnawale są balami przebierańców.
Goście kolekcjonują zdjęcia z bali, niekiedy sami umawiają się na następny rok. Dla wielu osób były początkiem przyjaźni. Co najważniejsze, dla realizacji misji Lions – bale były też początkiem uwrażliwiania lokalnego społeczeństwa, pokazywania sensu pracy filantropijnej i efektów tej działalności.

Dzięki pozyskanym środkom z balu 2014 ufundowałyśmy windę dla dzieci niepełnosprawnych w jedynym miejskim przedszkolu integracyjnym.