,,Better together” (ang. razem lepiej) – taką nazwę przyjął nowo powołany klub młodzieżowy LEO, dla którego Lions Club Leszno 2000 jest klubem patronującym.

 

Wyjątkowo uroczystą oprawę miał charter nowego klubu – w leszczyńskim ratuszu, w obecności wiceprezydenta Leszna Adama Mytycha, gubernator Okręgu 121 Polska Ewy Hełki, past prezydent Okręgu 121 Polska i jednocześnie opiekunki klubów LEO w Polsce Elżbiety Antoszewskiej oraz prezydentów klubów młodzieżowych z Poznania i Wrocławia.

– To wielki zaszczyt, obowiązek i służba – podkreślali młodzi LEO, przedstawiając się po kolei zebranym. Dla większości z nich, działalność wolontariacka zaczęła się wcześniej, już w szkołach podstawowych, średnich. Wielu, pasję filantropijną przejęło od rodziców.

Gubernator Ewa Hełka przyjęła uroczyste ślubowanie młodych, podkreślając szczególnie zasadę przestrzegania etyki lionerskiej służby. Każdy otrzymał klubowy znaczek – świadectwo przynależności do wielkiej, światowej rodziny Lions.

Prezydent LEO Better Together została Julia Kowalik, ale nie mogła być obecna na uroczystym charterze. Tego dnia uczestniczyła w finale konkursu Talent za Talent, organizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jej obowiązki przejął I wiceprezydent, Andrzej Podgrodzki.

Dla każdego członka klubu LEO to początek nowej drogi, służby potrzebującym i samodoskonalenia.

 

Czerwcowy charter to przede wszystkim tradycyjne i symboliczne przekazanie władzy nowemu zarządowi w klubie Leszno 2000. Wśród gości, którzy przyszli podziękować za pracę ustępującemu zarządowi byli nasi najmilsi podopieczni – pensjonariusze Zespołu Szkół Specjalnych w Rydzynie – szarmancko całując w rękę Alicję Wielebską! Wyjątkowo wzruszająco przemawiała Grażyna Głuszak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Specjalnej Troski im. Janusza Korczaka z Włoszakowic. Podziękowania na ręce Alicji Wielebskiej złożył również Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Kiedy ustępująca prezydent Alicja Wielebska przekazała maleńki dzwoneczek (nasze insygnia władzy) nowo wybranej prezydent, Kasi Kępce, rozległy się gromkie brawa. A potem już Kasia Kępka w płomiennym i promiennym przemówieniu porwała serca zebranych! I już wiemy, że przed nami kolejny rok wspaniałej pracy dla ludzi, którym nasza pomoc jest potrzebna.

Życzę wszystkim Wam wytrwałości i sił – podkreślała Ewa Hełka – Z pewnością będzie łatwiej i raźniej, mając w szeregach Anię Werno, II wicegubernator! Jesteśmy bardzo dumne i gratulujemy Ani wyboru do zarządu Okręgu.

To był naprawdę dobry rok!