Jubileusz dwudziestolecia klubu minął w lockdownie, niezauważony, postanowiłyśmy zatem powiązanym tytułem opatrzyć naszą sztandarową imprezę charytatywną. Bal w stylu „Lat 20, lat 30″, w zabytkowych salach rydzyńskiego Pałacu Sułkowskich był dla gości okazją do wspaniałej zabawy – dosłownie w ostatniej chwili przed kolejnym atakiem wirusa.

Dla nas był okazją do skierowania próśb o wsparcie misji, a także do pokazania pracy, jaką mimo pandemii wykonujemy. Staramy się, aby podczas balu mogli się zaprezentować nasi uzdolnieni muzycznie stypendyści. W tym roku swój niezwykły talent pokazała Matylda, dziewczynka o niespotykanym głosie i osobowości. Goście bili brawo na stojąco, zachwyceni interpretacją utworu Lady Gagi ze słynnego filmu ,,Narodziny gwiazdy”. Natomiast repertuarem klasycznym nasz bal umilił Dionizy Płaczkowski, tenor Opery Bałtyckiej.

Bal otworzyła obecna prezydent klubu, Justyna Małłek-Napierała, przypominając, że każde wsparcie finansowe przeznaczane jest w całości na pomoc charytatywną. Obok stypendystów, którym pomagamy rozwijać talenty, wsparcie kierujemy do dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie, do kilku ośrodków prowadzących rehabilitację osób niepełnosprawnych, czy poprzez reakcję na zdarzenia losowe.

 

Bal Charytatywny Lions Clubu Leszno 2000 – „Lata 20, Lata 30”.