remontNiedawno zostało oddane do użytku niewielkie mieszkanie na poddaszu, w centrum Leszna, będące „przejściowym” zasobem komunalnym. Zamieszkała w nim nasza podopieczna z synkiem. Pomogłyśmy jej urządzić maleńki, własny świat.

Mieszkanie „przejściowe” mogą otrzymać osoby, które oczekują na przydział lokalu komunalnego, będące w szczególnie trudnej sytuacji rodzinnej, finansowej, społecznej. Jednocześnie są to osoby zdeterminowane, by przeciwstawić się losowi, nieszczęściu, które je dotknęło. Właśnie taką osobę spotkałyśmy.

Postanowiłyśmy pomóc jej w wyposażeniu maleńkiego, bardzo zaniedbanego po poprzednim lokatorze mieszkania, które przydzielono jej czas roku – dwóch lat. Kilka rzeczy kupiłyśmy (wykładzinę do pokoju, linoleum do kuchni, skromne meble), o inne rzeczy rozpytałyśmy przyjaciół. Okazuje się, że w naszych domach i firmach jest mnóstwo rzeczy, w bardzo dobrym stanie, których już nie potrzebujemy, a które mogą jeszcze długo służyć innym. Biurko, kanapa, lodówka, talerze i sztućce – to tylko część pozyskanych dla niej rzeczy. Nadzorowałyśmy przebieg remontu. Mieszkanko na poddaszu rozjaśnił uśmiech jej synka. Powodzenia!

5 mie2 mie1 mie4 mie