IMG_0136Już od kilku lat, na przełomie lata i jesieni organizujemy tzw. „Pikniki Charytatywne”. Tym razem zaprosiłyśmy Gości do Pałacu w Spławiu.

„Ideą naszego spotkania nie jest zaproszenie Państwa na jakiś spektakularny występ, ale chwila refleksji, że świat jest jeden, a dzisiaj mamy dzień szczególny dla całego świata- dzień obchodów 10-tej rocznicy ataku na Stany Zjednoczone. I obojętnie czy to Amerykanin, Hindus, czy Polak-wszyscy chcemy żyć bezpiecznie, bezpiecznie podróżować np. do Indii. Prawdziwym pomostem pomiędzy tak odmiennymi kulturami jak kultura indyjska oraz polska jest nasz dzisiejszy gość Jahangir Mangalia”
tymi słowami, Gości powitała prezydent Klubu Gabriela Bilska.

W części artystycznej miał miejsce pokaz zdjęć z podróży po Indiach, była poezja i tańce hinduskie w wykonaniu dzieci i młodzieży. Jahangir pięknie opowiadał o swoim kraju, mówił o rzeczach, których nie przeczytamy w przewodnikach turystycznych. Później zaprosiłyśmy Gości na poczęstunek. Zaserwowałyśmy dania hinduskie, a także polski chleb i smalec.

W naszym Pikniku uczestniczyły również władze lionowskie:
Ela Antoszewska (vice Gubernator Okręgu) i Joasia Skorupska-Górska (przewodnicząca Strefy Wlkp.).

Duże podziękowania dla Danusi i Adama Wawrzyniaków, którzy udostępnili wnętrza swojego Pałacu, a także dla p. Aleksandry Wojciechowskiej za przygotowanie części artystycznej.

IMG_0139

IMG_0211

IMG_0209

IMG_0202

IMG_0152

IMG_0200

IMG_0214