mam-talent-zsswl2011_2Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych w Lesznie, uczestniczyłyśmy w uroczystościach związanych ze Świętem Patrona Szkoły. Uczniowie razem z nauczycielami przygotowali program artystyczny pt. „Mam talent”.

Dzieci, jestem na TAK, dla Waszych zdolności, umiejętności i talentów: 3 x TAK -tym słowami Gabrysia Bilska m.in. podziękowała za występy młodych artystów. W ubiegłym roku ofiarowałyśmy Szkole, program komputerowy Sym Writer, do nauki porozumiewania poza werbalnego dla dzieci z porażeniem mózgowym, niepełnosprawnością umysłową, autyzmem i in.

Dzięki temu programowi dzieci mogą pytać, opowiadać, wyrażać myśli i uczucia- pokonywać bariery porozumiewania się z otoczeniem. I właśnie w tym roku, otrzymałyśmy piękne podziękowanie, napisane przez dzieci metodą znaków graficznych. A z okazji tegorocznego Święta Szkoły, ufundowałyśmy przenośny komputer, który ma ułatwić naukę np. podczas nauczania indywidualnego w domu, dzieciom które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w zajęciach w szkole.

mam-talent-zsswl2011

mam-talent-zsswl2011_3