Maluchy z przedszkola nr 21, Ania Werno – prezydent LC Leszno 2000 i Łukasz Borowiak – prezydent Leszna symbolicznie przecięli wstęgę. I uruchomiła się winda! Dzieciaczki z przedszkola integracyjnego będą nią wjeżdżać do sal zajęć!

Jak wyglądała codzienność do sierpnia 2016? Mozolne wnoszenie maluchów przez rodziców, opiekunów, personel przedszkola. Codziennie musieli pokonywać piętra na zajęcia rehabilitacyjne. Po dwudziestu latach istnienia placówki spełniło się największe marzenie i największa potrzeba – zewnętrzna winda działa i służy maluchom.

Dwa lata temu podjęłyśmy w klubie decyzję: zbierzemy pieniądze na windę. Udało się! Dzięki wielu naszym przyjaciołom, którzy wsparli organizowane przez nasz klub imprezy, uzbierałyśmy niezbędną kwotę. Przekazałyśmy na ten cel 79 tysięcy złotych. Zadanie, które sobie postawiłyśmy wymagało odbycia wielu spotkań i rozmów. Warto było! Miasto Leszno przeznaczyło na prace projektowo-montażowe 33 tysiące złotych.

We wtorek, 6 września, powitały nas maluchy kolorowymi balonami i piosenkami. Było radio Elka i TV Leszno. A my tak ogromnie się cieszymy, widząc radość przedszkolaków, radość rodziców, radość opiekunów.

We serve.