Tradycyjny wiosenny koncert klubu w tym roku porwie muzyką fortepianową. Zapraszamy na ,,Waldemar Malicki. Klasycznie. Fortepianowa rewolucja”. Maestro wystąpi w towarzystwie wiolonczelistki Małgorzaty Krzyżanowicz 6 kwietnia 2024 r. w Teatrze Miejskim w Lesznie o godz. 18.00.
Waldemar Malicki – popularny polski pianista (solista, kameralista, improwizator), szerokiej publiczności znany jako współtwórca Filharmonii Dowcipu, laureat trzech Fryderyków, Telekamery i Wiktora, wystąpi wraz z wszechstronnie uzdolnioną, piękną polską wiolonczelistką – Małgorzatą Krzyżanowicz. Ci wyjątkowi artyści zabiorą nas w podróż przez porywające fortepianowe fantazje na temat wielkich przebojów muzyki, nie zawsze poważnej. Tematy z filmu ,,Forrest Gump”, aria „Nessun dorma” z opery Turandot Pucciniego, „Belle” z Notre Dame de Paris, „W grocie króla gór” Griega, a nawet „I will survive” i „Lubię wracać” Zbigniewa Wodeckiego – w oszałamiających, wirtuozowskich aranżacjach na fortepian i wiolonczelę, a jedna z piosenek Skaldów nawet szczególnie na wiolonczelę…
I jeszcze ciekawostka: słynna kantata ,,Carmina Burana” Carla Orffa wymaga obecności 200 wykonawców. Podczas tego koncertu publiczność przekona się, że jeden fortepian może ich zastąpić!
Każdy koncert Waldemara i Małgorzaty jest inny. Każdy wyjątkowy. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.