Akcja „Ukraina” rozpoczęła się natychmiast po agresji na wschodnich sąsiadów. W ciągu ponad czterech miesięcy pozyskałyśmy dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Lesznie i okolicy, dwa granty pieniężne przeznaczone na pomoc żywnościową i higieniczną, przekazywaną za pośrednictwem Leszczyńskiego Banku Żywności. Były to projekty Fundacji Lions Club International – pierwszy na 162 tys. zł, drugi na ponad 380 tys. zł.

W ramach działań pomocowych, doposażyłyśmy dwie karetki medyczne – jedna z nich została przystosowana wspólnie przez leszczyńskie salony samochodowe. I w tym przypadku pozyskany grant przysłużył się wsparciu ofiar wojny.

93 tys. zł to grant przeznaczony na wyposażenie miejsc noclegowych dla uchodźców. Były to pościele, łóżka (z możliwością ustawienia piętrowego), materace, koce. Rzeczy niewykorzystane lub te, które po zakończeniu wojny będą się nadawały do użytkowania, zostaną przeznaczone dla leszczyńskiej noclegowni.

To najważniejsze z naszych działań. Staramy się na bieżąco publikować naszą służbę w mediach społecznościowych, zachęcamy więc do zerkania na fejsbuka.